-18 Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı!

5 posters

Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı!

Mesaj tarafından Red Baron Perş. Tem. 23, 2009 12:37 am

İşte Coca-Cola’nın gizli sırrı. Coca-Cola özütü diye gizli tutulan formül aslında bir böcek çeşidinin (Cochineal) ezilmesi ile elde edilen sıvıdır.
Cochineal; Kanarya adalarında ve Meksika’da yaşayan bir böcektir. Doğal ortamında çoğaldığı gibi kültürel olarak da yetiştirilmektedir.

Başka bir habere göre;

23 yıl bir cola fabrikasinda çalışan birisinin ilginç iddiası
Malumunuz kola denilen ürünün en temel hammaddesi meyan köküdür, ve
meyan kökü ile beslenen canlilar arasinda fare de bulunmaktadir. büyük
sirketler tonlarca üretim yaptiklari için kepçelerle toplamaktadirlar meyan köklerini
ve tonlarca topladiklari için de fareleri ayiklamaya ugrasmamakta daha
dogrusu ugrasamamaktadirlar. Bu yüzden de meyan köklerini
içindekilerle beraber preslemekte sadece kalan deri, ayak, bacak parçalarini elekten
geçirerek ayiklamaktadirlar. meyan kökünün suyunun yaninda farenin kani,
mide özsuyu vs. gibi sivilar da karismakta renk siyah oldugu
için estetik açidan bir sorun olmamaktadir. Tabi kola üretimi yapan sirketin kimyasal yöntemlerle bu özütü sagliga zararsiz hale getirme ihtimali de var... Bu olayi anlatan kisi çalistigi 23 yil boyunca bi bardak bile kola içmemiş.

Çok fazla kola içmeyen biri olarak artık bir daha kola içmem dedim kendime ve 2 haftadır da içmiyorum. İçenlere de haberimizi yollarız : )
Red Baron
Red Baron
Admin
Admin

Kişi Sayfası
Rep::
Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Left_bar_bleue100000/100000Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty_bar_bleue  (100000/100000)

http://forum-18.yetkinforum.com

Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty Geri: Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı!

Mesaj tarafından |-Prenses-| Perş. Tem. 23, 2009 7:44 pm

Ben yaklaşık 6 aydan beri kola içmiyorum .. İçinde böcek olduğunu duyunca zaten artık ölsemde içmem dedim .. tşkler
|-Prenses-|
|-Prenses-|
Süper Üye
Süper Üye

Kişi Sayfası
Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Left_bar_bleue100/100000Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty_bar_bleue  (100/100000)

Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty Geri: Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı!

Mesaj tarafından Yalnız Prenses C.tesi Tem. 25, 2009 1:44 am

kaç kere gördüm bunları mail olarakda geldi ama içiom işte xD sağol
Yalnız Prenses
Yalnız Prenses
V.I.P.
V.I.P.

Kişi Sayfası
Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Left_bar_bleue0/100000Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty_bar_bleue  (0/100000)

Mesaj tarafından FallingDown C.tesi Tem. 25, 2009 8:46 am

Aynen,şu haberi görüyorum sonra kendime "bir daha kola içimcem" diyorum .. Ama 2 gün sonra yine içiyorum Very Happy
FallingDown
FallingDown
Admin
Admin

Kişi Sayfası
Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Left_bar_bleue100000/100000Coca-Cola'nın sırrı, mahkemede açıklandı! Empty_bar_bleue  (100000/100000)

http://forum-18.yetkinforum.com

Mesaj tarafından 1 Tanem Paz Ağus. 02, 2009 12:46 am

ben de uzun zamandır içmiyorum ve içmeye de niyetim yok..
hele bu haberden sonra Very Happy

1 Tanem
Admin
Admin

Kişi Sayfası

http://forumbk.yetkinforum.com